Koło JAZGARZ


Witamy na stronie internetowej Koła „Jazgarz” w Ciechanowcu,

 

Koło wędkarskie „JAZGARZ” powstało w Ciechanowcu w roku 1950, gdy liczba chętnych przekroczyła 35 osób (była to minimalna liczba czlonków wymagana przy zakladaniu koła). Od chwili powstania Koło działa w ramach Polskiego Związku Wędkarskiego.

W chwili obecnej ciechanowieckie Koło liczy 415 członków i jest jednym z najwiekszych działających w dawnym województwie łomżyńskim. Ponieważ Okręg Łomżyński uległ likwidacji, od 1 stycznia 2006 roku Koło należy do Mazowieckiego Okręgu PZW.

Wędkarze zrzeszeni w Kole Wędkarskim „JAZGARZ” współpracują z miejscową ludnością i młodzieżą, organizują zawody wędkarskie i zajmują się ochroną środowiska. Wody Nurca (rzeka i zalew) każdego roku wiosną i jesienią zarybiane są sandaczem, szczupakiem, węgorzem, linem, płocią, karpiem, jaziem, kleniem i świnką.

W ramach ciechanowieckiego Koła działa, podlegająca Staroście wysokomazowieckiemu Społeczna Straż Rybacka, która patroluje wody na terenie powiatu wysokomazowieckiego. Straż Rybacka dysponuje umundurowaniem, środkami łączności, samochodem terenowym i łodzią.

Do najczęściej występujących w Nurcu ryb zalicza się: szczupak, lin, boleń, karp, okoń, płoć i jaź. Każdego roku Koło organizuje zawody w wędkarstwie spinningowym i spławikowym.

 
16 marca 2014 r.